Stały poziom cukru we krwi to najistotniejsza rzecz w leczeniu cukrzycy. Prócz zaordynowanych lekarstw pomocne mogą być również produkty naturalne jak np. Nopalin – błonnik z kaktusa, który stabilizuje ilość cukru we krwi oraz obniża trójglicerydy. Ponadto Nopalin redukuje apetyt i pomaga nam w ustabilizowaniu naszej masy ciała, co jest bardzo istotne dla każdego cukrzyka.

Diabetegen to wyjątkowy dermokosmetyk, który doskonale wspomaga gojenie się skóry ze skłonnościami do zranień. Krem Diabetegen świetnie oczyszcza podłoże skóry i również hamuje namnażanie bakterii. Dzieje się w taki sposób dzięki naturalnym składnikom jak laktoperoksydaza czy niejonowe srebro koloidalne. Diabetegen był przebadany dermatologicznie. Posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Najnowsze badania dowodzą, że codzienne spożywanie cynku może redukować poziom glukozy we krwi na czczo a również poziom cukru po dwóch godzinach po jedzeniu także stężenia HbA1c, która określa najczęściej wyższe ilości cukru we krwi. Dzięki tym cechom cynk organiczny może pomagać w długoterminowej kontroli cukru we krwi, czyli skutecznie zapobiegać powikłaniom powodowanym przez wysoki poziom cukru we krwi.

Niedawno odkryta astaksantyna to niesłychanie silny antyoksydant, który ma pozytywny wpływ na metabolizm w cukrzycy. Astaksantyna zmniejsza toksyczność glukozy.
Chroni także przed nieenzymatyczną glikozylacją, czyli przyłączaniu się glukozy z proteinami i formowaniu produktów AGE i niszczeniu błon mitochondriów. Zmniejsza powstawanie się sorbitolu, który powstaje przy wysokich stężeniach glukozy i wolnych rodników.

Pycnogenol a retinopatia cukrzycowa. Pycnogenol to związek naturalny zaliczany do grupy flawonoidów. Pycnogenol to kompleks ponad 40 różnych substancji zawartych w ekstrakcie z kory francuskiej sosny nadmorskiej (Pinus pinaster). Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono w wielu w badaniach klinicznych. Pycnogenol ma korzystny wpływ na oczy zwłaszcza przy retinopatii cukrzycowej.

Comments are closed.